Valitse sivu

Ajankohtaista

Pickala Golf Club Ry ja Season Golf talviharjoitteluyhteistyöhön

22.09.2022 | Ajankohtaista

Pickala Golf Club Ry ja Season Golf allekirjoittivat tänään yhteistyösopimuksen seuran talviharjoittelusta kaudelle 2022-2023 Season Golfiin Espoon Finnooseen. Yhteistyön myötä seuran talviharjoittelua valmentajiemme Tuomaksen, Tommin ja Harrin toimesta voidaan toteuttaa huippumodernissa harjoittelukeskuksessa, jonka olosuhteet ovat laadultaan ja laajuudeltaan kilpapelaajien vaatimusten mukaiset. Tavoitteena on kiinteä yhteistyö talviharjoittelupalveluiden tarjoamisesta ja yhteisestä markkinoinnista pelaajillemme.

Season Golfille yhteistyössä kyse on golfyhteisöstä, joka arvostaa premium-tuotteita ja palveluita.
-Olemme Season Golfissa erittäin tyytyväisiä löydettyämme arvomme jakavan kumppanin Pickala Golfista, joka haluaa kehittää palveluitaan yhteistyössä, Season Golfin markkinointi- ja projektivastaava Lasse Kempe toteaa.

-On erittäin hienoa saada Season Golf Pickalan kumppaniksi ja kehittää ympärivuotista harjoittelua vastuullisen, huippulaadukkaan ja innovatiivisen kumppanin kanssa. Yhteistyö tarjoaa jäsenillemme loistavat mahdollisuudet talviharjoitteluun Espoossa, kertoo PGC Ry:n puheenjohtaja Lönn.

Season Golf on Suomen johtava ympärivuotisesti toimiva harjoittelu- ja valmennuskeskus. Season Golf on operoinut golfin sisäharjoitteluhallia ja ulkorangea Espoossa vuodesta 2006 lähtien. Syksyllä 2021 valmistui uusi, huippumoderni harjoittelukeskus, jonka olosuhteet ovat laadultaan ja laajuudeltaan kilpapelaajien vaatimusten mukaiset.

Pickala Golf Club Ry:n Minni & Roope Golf Schoolin talviharjoittelukurssit tulevat myyntiin pian ja niistä sekä muista palveluista informoidaan erikseen pelaajiamme.

Lisätiedot:

Sari Lönn
Puheenjohtaja
Pickala Golf Club Ry
041 456 3844
sari.lonn(at)gmail.com

Janne Pelkonen
Toimitusjohtaja
Oy Pickala Golf Ab
040 770 8993
janne.pelkonen(at)pickalagolf.fi

Lasse Kempe
Markkinointi- ja projektivastaava
Season Golf
040 8480241
lasse.kempe(at)seasongolf.fi

Pickala GolfGolfkuja 502580 Siuntio  |  puh. 0600 550 984 (0,89 €/min + ppm)  |  toimisto@pickalagolf.fi

Pickala Golf
Golfkuja 5
02580 Siuntio

puh. 0600 550 984
(0,89 €/min + ppm)

toimisto@pickalagolf.fi

Pickala Golf